107,6 FM

Śląskie. Od dziś [01.03.20] jednorazowe bilety na autobusy i tramwaje są droższe. Bilety wyglądają też inaczej. ZTM wprowadza zmiany

Od 01 marca papierowe bilety autobusowe i tramwajowe są droższe o 20 groszy. Zarząd Transportu Metropolitalnego chce w ten sposób zachęcić pasażerów do kupowania biletów elektronicznych.

Ceny wirtualnych biletów nie zmienią się, a w niektórych przypadkach będą nawet niższe - zapowiada Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

Papierowe bilety jednorazowe, zakupione przed 1 marca, po zmianie taryfy nie stracą ważności. Bilety te będzie można wykorzystać na dotychczasowych zasadach do 14 marca. Po tym dniu również będą uprawniać do przejazdów, jednakże trzeba będzie każdorazowo do nich dokupić tzw. bilety uzupełniające o nominale 10 groszy – tak, aby sumaryczna cena biletów wcześniej zakupionych i uzupełniających była zgodna z obowiązującą taryfą.

ZTM zapowiada jednak, że dla tych, którzy nie dadzą się przekonać będzie drożej, ale wygodniej. Papierowe bilety są bardziej czytelne i lepiej zabezpieczone. - Mówi Lucjan Dec z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

W nowej taryfie pojawią się też nowe bilety elektroniczne m.in. wieloprzejazdowe, dzienne i grupowe.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama