107,6 FM

Mapa podróży idealnym sposobem na zapamiętanie odwiedzonych miejsc

Podróżowanie to niezwykła pasja, z której wiele osób robi swój sposób na życie.

 

Podróżowanie to niezwykła pasja, z której wiele osób robi swój sposób na życie. Jedną z części podróżowania jest przywożenie pamiątek z każdej wyprawy. Innym ciekawym sposobem upamiętniania podróży jest przygotowywanie map, na których zaznaczane są odwiedzone już miejsca lub te, które chce się zobaczyć.

Taka mapa będzie też doskonałym prezentem dla osób, które uwielbiają zarówno bliskie, jak i dalekie wojaże. Sprawdź, jakie rodzaje map – prezentów są godne uwagi.

Mapa podróży – obraz, na którym zaznaczysz swoje marzenia

Jedną z podstawowych form tego rodzaju produktów jest mapa podróży w formie obrazu. Na takiej mapie bez problemu zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś, a także te, które planujesz zobaczyć. Mapę tego rodzaju można umieścić na tablicy korkowej, co znacznie ułatwi zaznaczenie odpowiednich miejsc przy pomocy dekoracyjnych pinezek. Można ją też nakleić na tablicę magnetyczną. Dzięki czemu możesz wykorzystać do oznaczania magnesy. Dodatkowo po odbytej podróży w wybranym miejscu możesz przyczepić niewielkie, pamiątkowe zdjęcie. Tego rodzaju mapy doskonale sprawdzają się również jako dekoracje domów. Jest to też dobry pomysł na prezent, szczególnie z okazji śluby, jego rocznicy czy np. osiemnastych urodzin. Jeżeli szukasz inspiracji na inne prezenty będące jednocześnie dekoracją mieszkania, zajrzyj do artykułu: Dekoracje do mieszkania – świetny pomysł na prezent!

Mapa zdrapka – zdrap cel swojej podróży

Inną ciekawą propozycją, która zyskuje coraz większą popularność, są mapy zdrapki. Są one również drukowane w dużym formacie. Różnicą pomiędzy klasyczną mapą a tym produktem jest forma wykończenia. Mapy – zdrapki pokryte są specjalną powłoką, którą można zdrapać po tym, jak odwiedziło się dane miejsce. Zdrapka może przedstawiać cały świat lub tylko wybrany kontynent. Jeżeli osoba, której chcesz podarować taki prezent szczególnie lub jeden kraj, możesz również wybrać mapę przedstawiającą wyłącznie jedno państwo, np. Polskę czy Stany Zjednoczone. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o popularne regiony turystyczne np. Tatry. Niekiedy już od małego widać, że dana osoba będzie miała w sobie żyłkę podróżnika. Dlatego również dla dzieci są przygotowywane mapy do zdrapywania celów podróży. Są one zazwyczaj bardziej kolorowe i ozdobione w ciekawy sposób dodatkowymi grafikami.

Nietypowe mapy – ciekawa dekoracja domu oraz pamiątka z wojaży

Jeżeli wiesz, że dana osoba lubi nietypowe dekoracje, a także ma duży dystans do siebie i swojego otoczenia, możesz jej podarować dość nietypową mapę podróży. Przykładem może być tutaj produkt przedstawiający kontur państwa, np. Polski. Może on być wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego. W środku znajdują się otwory o okrągłym kształcie. Do czego one służą? Można w nich umieścić kapsle po piwach z lokalnych browarów, które będą stanowiły nietypową pamiątkę z wojaży po różnych regionach kraju. Oczywiście decydując się na taki prezent, powinieneś być pewien, że dana osoba faktycznie jest koneserem piwa. Inną formą takiej „mapy” może być kontur butelki, w którym również są otwory, w jakich umieszcza się kapsle z poszczególnych piw nabytych w różnych miejscach.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama