107,6 FM

Pomódlmy się za papieża. Jest przeziębiony, śledzi rekolekcje wielkopostne ze swego pokoju

Papież Franciszek, który z powodu silnego przeziębienia zrezygnował z wyjazdu na rekolekcje wielkopostne do podrzymskiego miasteczka Ariccia, zapewnił, że śledzi rozważania z Watykanu. "Odbędę rekolekcje w moim pokoju" - napisał w liście.

Franciszek, zmagający się od prawie tygodnia z kaszlem i katarem, wystosował krótki list do prowadzącego rekolekcje dla Kurii Rzymskiej księdza Pietro Bovatiego, sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

Oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News podał, że w niedzielę na rozpoczęcie rekolekcji włoski jezuita odczytał przesłanie od papieża.

"Towarzyszę wam stąd. Odbędę rekolekcje w moim pokoju śledząc rozważania księdza Bovatiego, któremu bardzo dziękuję. Modlę się za was; proszę róbcie to i za mnie" - napisał papież, który pozostał w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka.

83-letni Franciszek po raz pierwszy nie bierze udziału w rekolekcjach wielkopostnych dla kardynałów i biskupów z Kurii Rzymskiej. Potrwają one do piątku.

Watykan nie poinformował w poniedziałek o stanie zdrowia papieża. Wcześniej ograniczenie przez niego części audiencji tłumaczył "lekką niedyspozycją". Jednocześnie zapewniano, że nie ma podstaw do tego, by stawiać inne diagnozy.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama