107,6 FM

Wypisz sobie na ścianie tych pięć wskazówek

Bądźcie miłosierni… Nie sądźcie… Nie potępiajcie… Odpuszczajcie… Dawajcie… Łk 6,36.37.38

Łk 6, 36-38

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.

Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Bądźcie miłosierni… Nie sądźcie…  Nie potępiajcie… Odpuszczajcie… Dawajcie… Łk 6,36.37.38

Ewangelia z komentarzem. Wypisz sobie na ścianie tych pięć wskazówek
Gość Niedzielny

Dzisiejsze słowo to nie jakieś magiczne zadania, których realizowanie graniczy z niemożliwością. Zastanówmy się, ile czasu i energii poświęcamy w naszym życiu na naukę. Tutaj mamy tylko kilka zdań, które na pewno są jedną z ważniejszych lekcji, z jaką mieliśmy do czynienia. A może warto wypisać sobie na ścianie tych pięć wskazówek Jezusa i codziennie sobie o nich przypominać. Najpierw czytać, później zapamiętać, a na koniec... realizować. Na takie studia zawsze jest odpowiednia pora, ale właśnie teraz, kiedy jesteśmy w trybie „postanowienia”, możemy szczególnie z tego skorzystać. A jak już się tego nauczymy, jest duża szansa, że wejdzie nam to w krew. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.