107,6 FM

Katowice. Znaleziono oszczędności, kompleks sportowy jednak powstanie. Stadion i hala przy ul. Bocheńskiego

Stadion na 15 tysięcy krzesełek i hala sportowa. Samorząd Katowic przedstawił kolejną wizję tego, jak ma wyglądać planowany w tym mieście kompleks sportowy.

W tej sprawie - po kilku miesiącach pertraktacji - miasto Katowice i firma RS Architekci doszli do porozumienia. Cały kompleks sportowy będzie powstawał w dwóch etapach - tłumaczy prezydent Katowic, Marcin Krupa:

Pierwszy etap, obejmujący stadion, halę sportową, dwa boiska treningowe i parking pochłonie 230 milionów złotych. Reporter Radia eM pytał mieszkańców Katowic, czy to słusznie wydane pieniądze:

Obiekt, na którym swoje mecze będzie rozgrywał obecnie drugoligowy GKS Katowice - powstanie w okolicy ulicy Bocheńskiego. Oszczędności - w stosunku do pierwotnego kosztorysu - udało się uzyskać poprzez wybór innych materiałów.

Mówi Mariusz Schlesiona, prezes firmy RS Architekci:

Przedstawiciele miasta przekazali, że budowa obiektu powinna się rozpocząć w przyszłym roku. Projekt stadionu ma swoich przeciwników w katowickiej Radzie Miasta.

Mówi radny Dawid Durał:

Budowę stadionu popiera lider katowickiej Platformy Obywatelskiej, Jarosław Makowski. Ma jednak wątpliwości czy zaoszczędzone nagle pieniądze nie wpłyną na jakość wykonania:

Historię projektowania stadionu miejskiego w Katowicach komentował na antenie Radia eM - Rafał Musioł z działu sportowego "Dziennika Zachodniego":

Przedstawiciele miasta przekazali, że budowa obiektu powinna się rozpocząć w przyszłym roku. Dotychczasowy obiekt GKS-u Katowice - przy ulicy Bukowej - ma pełnić funkcję ośrodka szkoleniowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama