107,6 FM

05.03.2020 | Polska Misja Katolicka ma 75 lat.

Polska Misja Katolicka w Niemczech obchodzi 75-lecie swojego istnienia. Powstała, aby nieść pomoc dla 2 milionów polskich robotników przymusowych, jeńców wojennych, więźniów obozów koncentracyjnych, którzy wraz z zakończeniem wojny znajdowali się w granicach państwa niemieckiego. O historii polskiego duszpasterstwa w Niemczech opowiadamy w audycji.

O historii Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech opowiada dr Sebastian Kießig z Katholische Universität Eichstätt–Ingolstadt.

O "Ostatnich sprawiedliwych", zbiorze rozmów z ostatnimi żyjącymi spośród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata opowiadają autorki książki Anna Piątkowskia i Katarzyna Pruszkowska-Sokalla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje