107,6 FM

Katowice. Akt oskarżenia księgowej z ośrodka rehabilitacyjnego

Oskarżenie dotyczy wzniecenia pożaru w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Katowicach-Giszowcu oraz przywłaszczenia prawie 5 mln zł.

Do Sądu Okręgowego w Katowicach trafił akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzewanej o wzniecenie pożaru i przywłaszczenie pieniędzy. Oskarżona jest byłą księgową Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Katowicach-Giszowcu. W latach 2013-2018 przywłaszczyła pieniądze, których kwota jest szacowana na 4,7 mln zł.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji, "chcąc zatrzeć dowody swojej winy, wywołała pożar w ośrodku, który strawił dwa pomieszczenia, komputery i całą dokumentację. Straty poniesione w wyniku pożaru oszacowano na prawie 780 tys."

W pożarze nikt nie ucierpiał. Ogień strawił natomiast pomieszczenia biurowe i księgowości. Jak ustalili śledczy, kobieta chciała w ten sposób zatrzeć dowody winy. Przywłaszczone pieniądze wydawała na swoje potrzeby, m.in. zakupy w ekskluzywnych butikach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • wierny czytelnik
  06.03.2020 15:30
  Próżność księgowej była niepohamowana. Spaliła ośrodek by mieć na waciki. Śp. pani Trzcińska Fajfrowska nie poznałaby tego świata gdyby dziś go zobaczyła.
  doceń 0
 • giszowiec
  10.03.2020 15:02
  Aleksandra K? czy to ona?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama