107,6 FM

Dla księży i świeckich liderów

Druga konferencja „Razem w służbie Kościołowi” w Gliwicach ponownie stworzy platformę do rozmowy i budowania współpracy.

To propozycja dla osób podejmujących różne odpowiedzialności w Kościele - świeckich i duchownych. Pierwsza konferencja odbyła się w październiku. Każdego roku planowane są dwa razy w roku, wiosną i jesienią.

Mają one na celu budowanie jedności, wspólne rozpoznawanie znaków czasu i odkrywanie możliwości i form coraz lepszej współpracy. A w tym potrzeba wzajemnego zrozumienia i obustronnego zaufania, stąd propozycja tych regularnych spotkań.

- To rzeczywistość, którą powinniśmy widzieć jako wyzwanie dla nas - i świeckich i duchownych - mówił na rozpoczęcie poprzedniej konferencji ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, która organizuje ją przy współpracy Inicjatywy Missio.

Postulowano wtedy, żeby skonkretyzować temat kolejnej. - W związku z tym postanowiliśmy teraz przyjrzeć się koncepcji, którą przedstawił ksiądz Blachnicki dotyczącej wychowania człowieka oraz wizji współpracy świeckich i duchownych. Chcemy sobie to przypomnieć, może w przypadku niektórych osób bardziej poznać  czy zauważyć oraz w konkretach przełożyć na język praktyki - wyjaśnia ks. Artur Sepioło,

Uczestnicy kwietniowej konferencji wysłuchają dwóch wystąpień. Ks. prof. Jan Kochel z Uniwersytetu Opolskiego będzie mówił nt. „Pedagogia nowego człowieka”, a dr hab. Aleksander Bańka, filozof i politolog z Uniwersytetu Śląskiego, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, nt. „Wizja odnowionego Kościoła według ks. Franciszka Blachnickiego”. W drugiej części spotkania bp Andrzej Iwanecki poprowadzi panel dyskusyjny.

Konferencja „Razem w służbie Kościołowi” odbędzie się w sobotę, 18 kwietnia o 10.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Zapisy i szczegółowe informacje na: www.ne.kuria.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama