107,6 FM

Katowice. Borys Budka, szef PO: 2 mld złotych dla TVP to pieniądze na pogardę i propagandę

Przekazanie prawie 2 mld złotych na media publiczne odbiło się echem w województwie śląskim. Szef PO - Borys Budka skrytykował decyzję prezydenta podczas konferencji prasowej zorganizowanej w biurze partii w Katowicach.

Platforma Obywatelska krytykuje decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o przekazaniu prawie 2 mld złotych na media publiczne. Wczoraj prezydent podpisał ustawę w tej sprawie, a opozycja apelowała, by te środki przeznaczyć na onkologię.

- Biorąc pod uwagę potrzeby funkcjonowania mediów publicznych, jako powszechnie dostępnych  i jako niezwykle ważnych dla obywateli w wielu obszarach, załatwiających rzeczy, których innych media nie załatwią, jako potrzebę zachowania pracy przez bardzo wielu ludzi pracujących dzisiaj w mediach publicznych (...) zdecydowałem się, że podpiszę tę ustawę na pewnych warunkach - argumentował prezydent Andrzej Duda.

Na reakcję opozycji nie trzeba było długo czekać. - To są gigantyczne pieniądze na wynagrodzenia dla tych, dla których pogarda i propaganda stały się chlebem powszednim - mówił dziś w Katowicach lider Platformy Obywatelskiej - Borys Budka:

Radio eM zapytało mieszkańców Katowic - jaka ich zdaniem - jest decyzja prezydenta Andrzeja Dudy?

 

Środki mają zrekompensować mizerne wpływy z abonamentu.

Ponadto, premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że na onkologię zostanie przeznaczone 11 mld złotych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama