107,6 FM

Włochy: Kolejne 133 osoby zmarły z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby

Z 233 do 366 wzrosła w ciągu doby liczba osób, które zmarły we Włoszech z powodu koronawirusa - poinformowano w niedzielę na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie. W całym kraju jest obecnie ponad 6300 zarażonych, o 1300 więcej niż w sobotę.

60 procent zmarłych to osoby ponad 80-letnie, obciążone dodatkowymi schorzeniami. Najwięcej, czyli 113 spośród 133 zgonów od soboty zanotowano w Lombardii.

Zwraca się uwagę na raptowny wzrost liczby zmarłych w ciągu jednego dnia; o 57 procent - jak zaznaczono.

Dotychczas wyleczone zostały 622 osoby - ogłosił rządowy komisarz, szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli. W ciągu doby ich liczba zwiększyła się o 33. Borrelli zastrzegł, że trudno przewidzieć, kiedy nastąpi szczyt zachorowań.

Komisarz poinformował, że władze włoskie podpisują serię umów na zakup 22 milionów maseczek chirurgicznych.

Szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro oświadczył zaś, że żadna część Włoch nie jest całkowicie "odporna" na koronawirusa. Są tylko - jak zaznaczył - rejony, gdzie szerzy się on na mniejszą skalę.

"Od naszych zachowań zależy to, jak będzie krążył" koronawirus - dodał Brusaferro apelując do rodaków o odpowiedzialność. Młodych ludzi poprosił o to, by chronili seniorów, najbardziej zagrożonych obecną epidemią.

Kryzys epidemiologiczny we Włoszech trwa trzeci tydzień.

« 1 »
  • dirk
    08.03.2020 19:45
    Dlaczego Włochy, Niemcy, Francja? Wystarczy rzut oka na flightradar24. U nas nie dość, że w powietrzu sporo luzu, to większość z tych co lecą, nie ląduje. Zdemolowaliśmy też sobie transport zbiorowy, Polacy siedzą w chałupie, albo wożą 4 litery mercedesami ze szrotu - co jednak masowym zakażeniom nie sprzyja. Biorąc to w kupę, można szacować, że skala epidemii będzie u nas o rząd wielkości mniejsza niż w krajach "bardziej rozwiniętych". Oby nie spowodowało to u nas szturmu uchodźców z zachodu - co nie jest niemożliwe jak tak dalej pójdzie. Czuję że wydumane problemy naszej Targowicji już teraz schodzą na daleki plan w ue i tsue, a wkrótce nikt o nich nawet nie wspomni. Prawdziwe problemy sprowadzą wszystkie sprawy do właściwego wymiaru.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama