107,6 FM

Śląskie. Potwierdzono drugi już przypadek koronawirusa w Raciborzu

Jest już drugi przypadek koronawirusa w Raciborzu. Wieczorem [08.03.20] poinformowało o tym na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Druga osoba zakażona koronawirusem to kobieta. Jak podaje resort zdrowia „pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala”. Służby sanitarno - epidemiologiczne poddały kwaranntanie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem w niedzielę [08.03.2020], że poza kobietą hospitalizowaną w Raciborzu potwierdzono jeszcze dwa inne przypadki zakażenia nowym patogenem. Koronawirusa po badaniach stwierdzono także u dwóch mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach we Wrocławiu i w Warszawie.

Jak podano na Twitterze „pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch. Służby sanitarno-epidemiologiczne lokalizują już osoby z kontaktu z pacjentami i poddają je kwarantannie. Mężczyzna z Wrocławia to osoba starsza, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą”.

To oznacza, że w Polsce mamy 11 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wczesnym popołudniem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia COVID-19 na Śląsku. Koronawirusa w badaniach wykryto u mężczyzny, mieszkańca Rybnika, który przebywa na oddziale zakaźnym w Raciborzu.

Jak podaje na swoje stronie internetowej Śląski Urząd Wojewódzki mężczyzna wrócił tydzień temu z nart z terenów północnych Włoch. Do domu przyjechał zorganizowanym autokarem, na pokładzie którego łącznie znajdowało się 33 pasażerów i 3 osoby obsługi.

- Do wszystkich w ciągu zaledwie kilku godzin dotarli powiatowi inspektorzy sanitarni. 23 mieszkańców naszego województwa trafiło do kwarantanny domowej pod ścisłym nadzorem sanitarnym powiatowych inspektorów z: Gliwic, Rybnika, Tychów, Jaworzna, Chorzowa, Bytomia i Cieszyna. Pozostali również przebywają w kwarantannie w swoich miejscach zamieszkania, a chodzi o województwa: mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie i opolskie. Żaden z tych pasażerów nie wykazuje symptomów chorobowych – przekazała wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera – Bożek.

Według danych podanych w niedzielę [08.03.2020] rano w całym kraju hospitalizowanych jest 146 osób, 1 548 osób poddano kwarantannie domowej, a 6409 objęto nadzorem Sanepidu.

 

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama