107,6 FM

Rybnik. Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołane zajęcia w trzech szkołach

Dyrektorzy trzech rybnickich szkół odwołali zajęcia w szkołach. Powodem jest zagrożenie koronawirusem, który wykryto u dwóch mieszkańców miasta - oboje są już na oddziale zakaźnym w Raciborzu.

- W związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem od dziś zawieszone zostały zajęcia w dwóch rybnickich szkołach: Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej, Zespole Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej, oraz Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 14 przy ul. Krętej i Staffa  - o czym poinformowała Radio eM Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu:

O wznowionych zajęciach szkoły poinformują rodziców przez dzienniki elektroniczne. A co na to sami rybniccy uczniowie?

O  8.00 w rybnickim Urzędzie Miasta zebrał się sztab kryzysowy. Władze miasta proszą też o przestrzeganie podstawowych zasad związanych z zapobieganiem zakażeniu koronawirusem.

Najważniejsze zalecenia to:

  • Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
  • Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
  • Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama