107,6 FM

Racibórz. Kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie w mieście jest już pięciu pacjentów z potwierdzonym wirusem COVID-19

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Mamy trzy nowe przypadki zakażenia wśród pacjentów hospitalizowanych w Raciborzu. [AKTUALIZACJA]

W sumie na oddziale zakaźnym raciborskiego szpitala przebywa sześciu pacjentów. U pięciu potwierdzono badaniami obecność nowego patogenu, u jednej lekarze czekają na wyniki testów.

O dwóch pierwszych zakażonych osobach informowano już wczoraj, trzy kolejne zostały potwierdzone dziś. Są to osoby, które były już w kwarantannie. Ryszard Rudnik, dyrektor szpitala w Raciborzu poinformował, że stan pacjentów jest obecnie dobry. Oficjalnie Łukasz Szumowski, minister zdrowia na zwołanej konferencji poinformował o pięciu nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Resort zdrowia przeprowadził też telekonferencję resortu zdrowia z wojewodami dotyczącą bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w kraju.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono też w szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. Tam na oddziale zakaźnym przebywa ponad 60-letni pacjent, który był na nartach we Włoszech.

Kolejny pacjent zakażony został również zdiagnozowany we Wrocławiu.

W tej chwili w Polsce jest już 16 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem w niedzielę [08.03.2020] wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny, Jarosław Pinkas wydał zalecenie w sprawie odwołania publicznych imprez i zgromadzeń powyżej 1000 osób, które organizowane są w pomieszczeniach zamkniętych.

Ministerstwo Zdrowia apeluje, żeby nie opuszczać miejsca kwarantanny. Chrońmy swoich bliskich, siebie i innych dookoła. Jeśli jesteśmy w kwarantannie nie wychodźmy na zakupy, do sklepu itd. To jest zakazane!

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama