107,6 FM

Polisa narciarska - jak rozszyfrować umowę?

Narciarstwo to w Polsce sport, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Spędzamy ferie zimowe w górach i chętnie korzystamy z uroków specjalnie przygotowanych stoków narciarskich.

Gdzie kupić ubezpieczenie narciarskie?

 

Możliwości jest kilka. Możesz udać się do biura przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego, wejść na stronę firmy i stamtąd kupić polisę lub skorzystać ze specjalnych porównywarek. Ostatnia opcja jest obecnie najkorzystniejsza ze względu na oszczędność czasu oraz zebranie wielu ofert w jednym miejscu. Dzięki temu nie musisz przebijać się przez setki firmowych stron, a najlepsze ubezpieczenia są w serwisie https://www.polisanarciarska.pl/

 

Co oznaczają skróty w umowie?

Umowa ubezpieczeniowa bardzo często jest napisana dosyć specyficznym językiem, który dla przeciętnego Kowalskiego jest niczym szyfr. Poniżej znajdziesz najczęściej wykorzystywane skróty oraz ich rozwinięcia. Dzięki tej wiedzy podpisywanie umowy będzie dla Ciebie w 100% zrozumiałe i żaden zapis Cię nie zaskoczy.

 

KL - Koszty Leczenia

KR - Koszty Ratownictwa

Ass - Assistance

NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

OC - Odpowiedzialność Cywilna

BP - Bagaż podróżny

SS - Sprzęt Sportowy

 

KL, KR, Ass

Podstawą ubezpieczenia narciarskiego jest pokrycie kosztów leczenia. W dużych kurortach narciarskich, ze względu na ich lokalizacje, znajdują się tylko prywatne placówki medyczne, które pobierają bardzo wysokie opłaty za leczenie. Dzięki ubezpieczeniu nie będziesz musiał obawiać się pogorszenia stanu zdrowia i zrujnowania budżetu. Jeśli do kosztów leczenie dodasz assistance oraz pokrycie kosztów ratownictwa w górach okaże się, że Twoja polisa jest produktem, który kompleksowo chroni Cię przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

 

NNW

Następstwa nieszczęśliwych wypadków w wielu polisach są traktowane jako dodatkowy pakiet, dlatego ważne jest, abyś przed podpisaniem umowy przeczytał OWU (Ogólne Warunki Umowy). Tam znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. NNW to pakiet, który pomoże Ci w sytuacji, gdy będziesz potrzebować pieniędzy na leczenie, rehabilitację w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku. W razie śmierci Twoja rodzina również otrzyma wsparcie finansowe.

 

OC

Czasami bywa, że wypadek jest spowodowany Twoim nieumyślnym działaniem. W takiej sytuacji, mając ubezpieczenie, możesz liczyć na pokrycie ewentualnych roszczeń osób poszkodowanych. Wystarczy tylko, że spiszesz z uczestnikami zdarzenia stosowne oświadczenie. Dzięki niemu ubezpieczyciel szybko wypłaci pieniądze, a sprawa nie będzie musiała trafić do sądu.

 

BP i SS

Zdarza się, że bagaż zaginie lub zostanie skradziony. Podobnie jest ze sprzętem sportowym, który bywa dosyć kosztowny. Jeśli spotka Cię tego typu zdarzenie, możesz liczyć na rekompensatę od ubezpieczyciela. Pamiętaj jednak, że cokolwiek się stanie, nie może być spowodowane Twoim celowym działaniem. Warto również wiedzieć, że nie wszystkie firmy ubezpieczają wynajęty sprzęt. Dowiedz się tego przed podpisaniem umowy. Sprawdź, gdzie pojechać na narty na Śląsku.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, umowy ubezpieczeniowe mogą być naprawdę skomplikowane, ale wystarczy chwila, by połapać się w tych dziwnych zapisach. W ostateczności zawsze możesz pytać przedstawiciela firmy o każdy skrót z osobna. Nie ma w tym niczego złego, bo przecież chcesz mu zawierzyć swoje bezpieczeństwo. Przypominamy również, że wszystkie informacje o polisie znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy) będących częścią dokumentacji.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama