107,6 FM

Cieszyn. Potwierdzono dwa przypadki koronawirusa. W woj. śląskim jest już 7 osób zakażonych

Dwa nowe nowe przypadki koronawirusa w województwie Śląskim. Nowy patogen wykryto u dwóch pacjentów w Cieszynie - poinformował Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Na razie nie wiemy nic więcej o nowych zakażonych osobach. Dziś rano [10.03.2020] władze Cieszyna zawiesiły zajęcia w dwóch szkołach podstawowych i jednym liceum. Istniało bowiem podejrzenie kontaktu z osobą, która mogła być zakażona koronawirusem – informowała rano rzecznik cieszyńskiego magistratu Katarzyna Koczwara. Teraz kiedy znane są już wyniki badań i Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zakażenie koronawirusem w Cieszynie podjęto kolejne decyzje - o czym poinformowała Radio eM Katarzyna Koczwara, rzecznik prasowa UM w Cieszynie:

W tej chwili w Cieszynie trwa posiedzenie w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego . Po jego zakończeniu będziemy informować na antenie Radia eM o kolejnych ustaleniach władz miasta w zakresie bezpieczeństwa.

W województwie śląskim mamy w sumie 7 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Poza dwoma pacjentami z Cieszyna nowy patogen wykryto także u pięciu osób z Rybnika, które przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. Z tego powodu już w poniedziałek [09.03.2020] zawieszone zostały zajęcia w trzech szkołach. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 9, Zespół Szkół nr 3 oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 14.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama