107,6 FM

Jacek Kurski zostaje w TVP?

Dotychczasowy szef Telewizji Polskiej Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska, ale pozostanie w TVP jako doradca jej zarządu - podały wirtualnemedia.pl.

Tymczasem pełniącym obowiązki prezesa TVP został Maciej Łopiński, a zawieszona została członkini zarządu Marzena Paczuska.

Wirtualnemedia.pl podają, że wiadomość o pozostaniu Kurskiego w TVP w nowej roli podano dziś w południe podczas briefingu z dyrektorami TVP. Informację o tym wirtualnemedia.pl potwierdziły w TVP. Podała ją także Wirtualna Polska.

Według informacji wielu mediów, usunięcie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa zarządu TVP miało być warunkiem podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy, dającej TVP i Polskiemu Radiu 1,95 mld zł rekompensaty z budżetu za zniżki w abonamencie radiowotelewizyjnym.

« 1 »
 • janek32
  10.03.2020 17:49
  Policzek dla Prezydenta. Dlaczego daje się traktować jak popychadło. Zaakceptował 2mld zł na propagandę, w zamian oczekiwał, że Kurski odejdzie... Kurski zostaje, a z zarządu wyrzucono Panią Paczuską, człowieka Prezydenta.
  doceń 1
 • dirk
  10.03.2020 19:56
  Nawet w mediach których z zasady nie czytam nie udało mi się dokopać racjonalnej przyczyny rzekomego konfliktu Panów A.D. i J.K(u). No więc jest jakaś irracjonalna, komuś przegrzały się zwoje i popełnił błąd, nie po raz pierwszy zresztą. Zaryzykuję hipotezę, że Pan A.D. oszołomiony własną oceną własnego geniuszu, święcie wierzy w istnienie jakiegoś elektoratu który jego genialne w swoim pojęciu ruchy, mające zaakcentować jego siłę i niezależność, doceni i da się pozyskać. W pogoni za tą mityczną zwierzyną gotów jest towarzyszy polowania zostawić w środku puszczy, zabierając ze sobą ostatniego konia, flintę i naboje. Niestety zwierz taki nie istnieje, nie tylko nie da się go ustrzelić, ale i świadkowie obrzydliwego postępku, odwrócą się do jego sprawcy plecami. Tak się na polowaniu nie postępuje. Nawet w piaskownicy można za coś takiego od kumpli oberwać łopatką, a mądry rodzic jeszcze klapsa dołoży. Być może nie mamy wyboru, ale ci mniej świadomi co oznaczałaby wygrana opozycji, a są tacy, mogą majowej niedzieli pozostać w domu. Pal sześć, gdyby ofiarą własnej buty i złudzeń na swój temat padł sam zagalopowany myśliwy, tu jednak grozi nam wieloletni paraliż naszego Państwa, zatrzymanie koniecznych reform jak lata temu 13 grudnia, z czego nic dobrego dla nikogo z nas, łącznie z opozycją, nie ma prawa wyniknąć.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama