107,6 FM

Rybnik. W szkołach trwa dezynfekcja

W trzech szkołach w Rybniku, zamkniętych z powodu zagrożenia koronawirusem, trwa dezynfekcja.

Trwa dezynfekcja w trzech szkołach i w przedszkolu w Rybniku, które zostały zamknięte z powodu zagrożenia koronawirusem. Na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu przebywa 5 zakażonych osób z Rybnika. Służby dotarły do ludzi, którzy mieli kontakt z chorymi; przechodzą oni kwarantannę w domach.

Zamknięte zostały Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Cmentarnej, Zespół Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 przy ul. Krętej i Staffa. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek tłumaczył w poniedziałek, że nie będzie podawał szczegółowych informacji, dlaczego akurat te szkoły zostały zamknięte, żeby osoby zarażone i podejrzane o zarażenie nie spotkały się z ostracyzmem.

W trzech zamkniętych szkołach trwa dezynfekcja metodą zamgławiania, natomiast w przedszkolu - metodą kombinowaną. Oprócz zamgławiania, w pomieszczeniach z miękkimi rzeczami, grami i zabawkami jest stosowana metoda ozonowania.

- Metoda zamgławiania jest najszybsza i najskuteczniejsza. Bardzo drobne krople preparatu wnikają w każde drobne szczeliny w dezynfekowanych pomieszczeniach. We wszystkich tych placówkach dezynfekcją objęte zostaną wszystkie pomieszczenia - przez sale lekcyjne, korytarze, sale gimnastyczne, pomieszczenia kuchenne, po piwnice. Po wywietrzeniu i posprzątaniu szkoły zostaną otwarte - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy rybnickiego Urzędu Miasta.

W Szkołach Podstawowych nr 3 i nr 9 zajęcia mają znów odbywać się od 12 marca. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 14 dezynfekcja przedłuży się, ponieważ 11 marca w dzielnicy Popielów planowane jest wyłączenie prądu. Dzieci wrócą tam 16 marca.

W Rybniku trwa też dezynfekcja w autobusach komunikacji miejskiej, zwłaszcza części dotykanych przez pasażerów, takich jak kasowniki, poręcze, guziki do otwierania drzwi.

Rybnik. W szkołach trwa dezynfekcja   Dezynfekcja w szkole w Rybniku. Wacław Troszka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama