107,6 FM

W 5 gminach województwa lubelskiego z powodu koronawirusa zamknięte zostaną szkoły i przedszkola

Wojewoda lubelski Lech Sprawka ogłosił czasowe zamknięcie placówek kulturalno-oświatowych w całej gminie, z której pochodzi pacjent zarażony koronawirusem.

Lech Sprawka podczas nadzwyczajnej konferencji prasowej poinformował, że pierwszy pacjent z Lubelszczyzny zainfekowany koronawirusem, zarażony został przez członka rodziny, który przybył z Włoch. 

Chory nadal przebywa w szpitalu w Bełżycach i jest podłączony do respiratora. Jeżeli stan jego zdrowia pozwoli, będzie przetransportowany na oddział PSK 1 w Lublinie.

Najbliżsi członkowie rodziny chorego transportowani są do Lublina. Nosiciel wirusa będzie izolowany w szpitalu zakaźnym. 

W związku z możliwością rozprzestrzeniania się wirusa, wojewoda podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich placówek kulturalno-oświatowych w gminie Niedrzwica Duża. 

Zapowiedział także podwyższenie stanu gotowości w niektórych szpitalach województwa lubelskiego. 

W gminie Niedrzwica Duża oraz w pobliskich gminach: Konopnica, Głusk, Wojciechów, Strzyżewice - zawieszono zajęcia szkolne do piątku 13 marca 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama