107,6 FM

Premier apeluje o korzystanie ze sprawdzonych, rządowych źródeł informacji

Nie ma planów zamykania sklepów ani całych miast, to są absolutne fake newsy - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, apelując o odpowiedzialność i korzystanie ze sprawdzonych, rządowych stron internetowych i profili rządowych w mediach społecznościowych.

"Wszystkie nasze działania nastawione są teraz na walkę z koronawirusem. Najważniejsze są odpowiedzialność i prewencja. Kwarantanna - tam, gdzie jest ona niezbędna" - powiedział premier w materiale zamieszczonym w czwartek na swoim profilu na Facebooku.

Podkreślił, że docierają do niego "najrozmaitsze plotki, różne niesprawdzone informacje jak na przykład te o zmykaniu sklepów, o zamykaniu miast". "To są absolutne fake newsy, nie ma takich planów, nie ma takiego scenariusza" - podkreślił. "Proszę korzystać ze sprawdzonych stron, naszych stron gov.pl oraz z naszych profili społecznościowych" - zaapelował szef rządu.

W towarzyszącym materiałowi filmowemu wpisie premier podkreślił, że "odpowiedzialność, prewencja i walka z fake newsami to trzy kluczowe terminy na dziś". "Jeszcze raz apeluję o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i nieuleganie plotkom" - napisał Morawiecki.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama