107,6 FM

32 kraje w Europie dotknięte lokalną transmisją nowego koronawirusa

W ostatnich tygodniach w Europie rośnie liczba zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Według danych WHO - za okres do 11 marca - już 32 kraje w Europie dotknięte są lokalną transmisją wirusa.

Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia WHO Polska została uznana jako kraj z występującą lokalną transmisją nowego koronawirusa.

GIS podał, że na świecie odnotowano od 31 grudnia 2019 r. do 12 marca 2020 r. 125 tys. 518 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 4617 zgonów.

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania m.in. do Chin oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania) oraz Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia, Badenia-Wirtembergia).

Niezalecane jest także podróżowanie do Hiszpanii (Wspólnota Madrytu oraz miasta Vitoria, Labastida i La Rioja w Kraju Basków), San Marino i Japonii.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących.

W Polsce odnotowano dotąd 51 przypadków koronawirusa. Jedna osoba zmarła.

« 1 »
  • gorolaz
    12.03.2020 21:31
    Można nie zalecać wyjazdów do krajów objętych działaniami wojennymi, a w wypadku takiej epidemii wyjazdy zagraniczne powinny być zakazane, a granice zamknięte. Od Słowacji powinniśmy się uczyć.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama