107,6 FM

12.03.2020 | <Malenkij robot> - o deportacjach Węgrów do ZSRR

"Mała praca" - pod takim hasłem do historii przeszły deportacje mieszkańców Węgier pod koniec II wojny światowej w głąb ZSRR. "Mała", ponieważ internowano ich pod kłamliwym pretekstem wyjazdu do pracy tylko na kilka dni, niedaleko miejsca zamieszkania... Ile w tej historii podobieństw do Tragedii Górnośląskiej, czyli deportacji, które w tym samym czasie dotknęły Górnoślązaków? Razem z węgierskimi i polskimi historykami sprawdzamy to w audycji.

Dlaczego deportacje Węgrów do ZSRR pod koniec II wojny światowej w węgierskiej historiografii funkcjonują pod hasłem "mała praca"?

Jaka była skala deportacji?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje