107,6 FM

Śląskie. Wojewoda Jarosław Wieczorek na kwarantannie. Wynik testu na koronawirusa ujemny

- Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek został w piątek poddany tygodniowej kwarantannie w mieszkaniu na terenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – poinformowała rzeczniczka wojewody Alina Kucharzewska.

Wynik przeprowadzonego u wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka testu na obecność koronawirusa był ujemny, ale zgodnie z procedurami musi on jeszcze przejść kwarantannę.

Na kwarantannie jest też wicewojewoda Robert Magdziarz oraz wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek. Wszyscy mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. To lekarz anestezjolog z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarz jest już na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu.

Ogółem w woj. śląskim potwierdzono dotąd 12 zakażeń koronawirusem. Pacjenci przebywają w Raciborzu (5 osób), Cieszynie (3), Zawierciu (3) i Chorzowie (1). Łącznie w Polsce potwierdzono dotąd 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama