107,6 FM

Śląskie. Pacjenci z potwierdzonym koronawirusem czują się dobrze

Dwanaście osób przebywających w szpitalach na terenie woj. śląskiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem czuje się dobrze – takie informacje przekazuje rzecznika wojewody śląskiego. Ujemne są też wyniki testów u osób ze szpitala w Sosnowcu, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi.

Jak zaznaczyła Alina Kucharzewska - rzeczniczka wojewody, trwają badania próbek pacjentów szpitali w Katowicach-Ligocie i Sosnowcu, w których zidentyfikowano w ostatnich dniach osoby zakażone koronawirusem. Dotychczasowe testy dotyczące Sosnowca są ujemne. - Czekamy jeszcze na wyniki kolejnych z tego szpitala oraz Ligoty - zaznaczyła.

Ogółem w woj. śląskim potwierdzono dotąd 12 zakażeń. Pacjenci przebywają w placówkach w Raciborzu, Cieszynie, Zawierciu i Chorzowie. Jako ostatni na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu trafił – po uzyskaniu dodatniego wyniku testu - lekarz anestezjolog z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Ogółem – zgodnie z danymi służb wojewody z sobotniego poranka – w związku z koronawirusem w regionie hospitalizowano 40 osób, kwarantanną objęte były 532 osoby, a nadzór epidemiologiczny obejmował 2301 osób.

Wśród osób objętych kwarantanną byli: wojewoda śląski Jarosław Wieczorek (w mieszkaniu na terenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego), wicewojewoda Robert Magdziarz, a także wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek. Wszyscy oni mieli kontakt z lekarzem z Katowic-Ligoty z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Łącznie w całej Polsce w sobotę rano potwierdzono dotąd 84 przypadki zakażenia koronawirusem; dwie osoby zmarły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama