107,6 FM

Abp Skworc do diecezjan: Zapewniam was o duchowej bliskości. Modlę się za was

Ze specjalnym słowem zwrócił się do wiernych metropolita katowicki. Film z jego pasterskim przesłaniem opublikowany został przez Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej.

Od tej niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego. Chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru – przypomniał abp Skworc.

Swoje pozdrowienia skierował do osób starszych, rodzin i wszystkich pozostających w domach, życząc „pięknej, rodzinnej, wspólnotowo przeżytej niedzieli”. – W przestrzeni duchowej jest z nami Pan nasz Jezus Chrystus – dodał. 

Metropolita katowicki zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. – O 20.30 każdego dnia chcemy modlić się w tych bardzo istotnych dla nas intencjach – powiedział.

Zapewnił o pamięci. – Pragnę wam życzyć wszelkiego dobra i zapewnić o duchowej bliskości, o tym, że modlę się za was jako pasterz Kościoła katowickiego.

Przypominał także, że wierni mogą liczyć na swoich duszpasterzy posługujących w parafiach. – W tym trudnym czasie oni chcą być blisko was. Możecie z nimi utrzymywać kontakt dzięki łączności internetowej czy telefonicznej. Oni są do waszej dyspozycji. Oni chcą wam pomóc. Chcą wam służyć Bożym słowem, duchowym wsparciem. Wszyscy tego wsparcia dzisiaj potrzebujemy – powiedział abp Skworc.

– Budujmy tę duchową wspólnotę, którą jest Kościół, z Jezusem Chrystusem, który jest w środku tej wspólnoty. On prowadzi nas w Duchu Świętym do swojego Ojca. Trwajmy w tej wspólnocie – powiedział na koniec, udzielając błogosławieństwa na wysiłek trwania i budowania tej wspólnoty.

Zapewniam was o duchowej bliskości
Przesłanie metropolity katowickiego do wiernych pozostających w domach w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego w Polsce.
Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama