107,6 FM

Beata Kopczyńska: Przybywa wniosków do ZUS o dodatkowy zasiłek opiekuńczy

- Przybywa wniosków do ZUS o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - mówiła w Radiu eM Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim. Do piątku w Polsce zakład przyjął ponad 2120 takich wniosków, w oddziałach regionu śląskiego było ich ok. 300.

Beata Kopczyńska: Przybywa wniosków do ZUS o dodatkowy zasiłek opiekuńczy
Radio eM

Jak wyjaśniła goszcząca w "Rozmowie poranka" B. Kopczyńska, są to dane z 5 spośród 6 oddziałów ZUS w województwie. W tym tygodniu spodziewane są kolejne wnioski od rodziców i opiekunów, którzy z powodu zagrożenia epidemicznego pozostają w domu z dziećmi poniżej 8. roku życia.

Regionalna rzecznik ZUS poradziła, by skorzystać z zasiłku za dni, kiedy realnie trzeba było zostać w domu. Przypomniała, że składając wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, należy też powiadomić o tym pracodawcę.

ZUS wstrzymał też badania przez lekarzy orzeczników, wyjazdy klientów do ośrodków rehabilitacyjnych, a także apeluje o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach ZUS w całym kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama