107,6 FM

Beata Kopczyńska: Przybywa wniosków do ZUS o dodatkowy zasiłek opiekuńczy

- Przybywa wniosków do ZUS o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - mówiła w Radiu eM Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim. Do piątku w Polsce zakład przyjął ponad 2120 takich wniosków, w oddziałach regionu śląskiego było ich ok. 300.

Beata Kopczyńska: Przybywa wniosków do ZUS o dodatkowy zasiłek opiekuńczy
Radio eM

Jak wyjaśniła goszcząca w "Rozmowie poranka" B. Kopczyńska, są to dane z 5 spośród 6 oddziałów ZUS w województwie. W tym tygodniu spodziewane są kolejne wnioski od rodziców i opiekunów, którzy z powodu zagrożenia epidemicznego pozostają w domu z dziećmi poniżej 8. roku życia.

Regionalna rzecznik ZUS poradziła, by skorzystać z zasiłku za dni, kiedy realnie trzeba było zostać w domu. Przypomniała, że składając wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, należy też powiadomić o tym pracodawcę.

ZUS wstrzymał też badania przez lekarzy orzeczników, wyjazdy klientów do ośrodków rehabilitacyjnych, a także apeluje o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach ZUS w całym kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy