107,6 FM

FLEXA ubezpieczenie nieruchomości – na czym polega?

Wielu Polaków decyduje się wykupić ubezpieczenie nieruchomości, chcąc w ten sposób finansowo zabezpieczyć się w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Wielu Polaków decyduje się wykupić ubezpieczenie nieruchomości, chcąc w ten sposób finansowo zabezpieczyć się w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Chociaż do dyspozycji jest wiele różnorodnych pakietów, warto rozważyć tzw. polisę FLEXA. Sprawdź, na czym to polega.

Mieszkanie to nieruchomość o dużej wartości, dlatego warto ją zabezpieczyć w razie nieprzewidzianych sytuacji. W razie konkretnego zdarzenia objętego umową, to ubezpieczyciel ma obowiązek zlikwidować szkodę tj. wypłacić należność. Dzięki temu właściciel mieszkania może pokryć straty finansowe bez nadwyrężania domowego budżetu. Najważniejsze jednak jest to, aby wybrać dobry zakres ochrony.

FLEXA – co to jest?

Chcąc wykupić ubezpieczenie nieruchomości, warto zainteresować się tzw. polisą FLEXA. Nazwa ta pochodzi od zakresu zdarzeń objętych polisą (z języka angielskiego).

FLEXA to zatem nic innego jak:

 • F – ubezpieczenie w razie pożaru
 • L – ubezpieczenie w razie uderzenia pioruna
 • EX – ubezpieczenie na wypadek eksplozji
 • A – ubezpieczenie w razie katastrofy lotniczej.

W tym przypadku mowa o tzw. ubezpieczeniu w razie ryzyk nazwanych. Dzięki temu ubezpieczający wie dokładnie, w jakich sytuacjach może ubiegać się o odszkodowanie. 

Szczegółowe informacje dotyczące tego tematu porusza artykuł dostępny na stronie http://porownywarka-ubezpieczen.pl/flexa-ubezpieczenie-nieruchomosci-na-czym-polega/

Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania?

Wybór ubezpieczenia nieruchomości wcale nie jest prosty. Różny zakres ochrony może spowodować, że polisa nie będzie dostosowana do potrzeb oraz oczekiwań. Dlatego kryterium cenowe nie powinno być determinujące. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim:

 • zakres ochrony 
 • wyłączenia odpowiedzialności 
 • sumę ubezpieczenia.

Kup ubezpieczenie FLEXA – krok po kroku

Zakup ubezpieczenia nieruchomości typu FLEXA nie jest skomplikowane – nawet, jeśli polisę wykupujesz online. Co musisz zrobić?

 • Wybierz konkretnego ubezpieczyciela. 
 • Wypełnij formularz, podając wszystkie niezbędne dane.
 • Wyślij jednym kliknięciem.
 • Czekaj na potwierdzenie. 

Pamiętaj, żeby podać wiarygodne dane – w przeciwnym razie ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania lub wypłaci kwotę dużo mniejszą niż się tego spodziewasz (np. adekwatną do podanej wartości nieruchomości). 

Należy przy tym podkreślić, że ubezpieczyciel obejmie nieruchomość ochroną dopiero wtedy, gdy ubezpieczający dokona płatności. Dlatego nie warto zwlekać z opłaceniem składki – dzięki temu polisa da znacznie większe poczucie bezpieczeństwa. 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama