107,6 FM

Bp Marek Mendyk zaprasza na modlitwę za maturzystów

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski zaprasza do modlitwy za tegorocznych maturzystów. Msza św. o 12.00. Różaniec o 20.30.

W marcu maturzyści z całej Polski zjeżdżają się na Jasną Górę, by tam modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej o dobre zdanie egzaminu maturalnego, a także o dobre rozeznanie swojej drogi życiowej.

Niestety epidemia koronawirusa sprawiła, że odwołano większość wyjazdów. Również z diecezji legnickiej, gdzie na co dzień pracuje biskup Marek Mendyk. Pielgrzymka maturzystów z diecezji legnickiej była planowana na piątek 20 marca br. Nie dojdzie jednak do skutku. Specjalna modlitwa w intencji maturzystów jednak się odbędzie.

W piątek 20 marca o 12.00 biskup Marek Mendyk stanie do ołtarza w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej, by sprawować Eucharystię w intencji maturzystów.

Wieczorem tego samego dnia tj. w piątek o 20.30 w tej samej kaplicy odbędzie się modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem również w intencji maturzystów.

Obie tak ważne modlitwy będą transmitowane przez Gościa Legnickiego na naszym profilu FB (TUTAJ) oraz na stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama