107,6 FM

71 proc. Polaków dobrze ocenia działania rządu w walce z epidemią

71 proc. Polaków dobrze lub bardzo dobrze ocenia działania rządu w walce z epidemią koronawirusa. Pozytywnie o działaniach rządu wypowiada się także większość wyborców Koalicji Obywatelskiej - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Na zlecenie portalu wPolityce.pl respondenci odpowiadali pracowni Social Changes na pytanie: "Jak ocenia Pani/Pan działania polskiego rządu w sprawie koronawirusa (COVID-19)?". Wyniki opublikowano w czwartek.

"Zdecydowanie pozytywnie" działania rządu ocenia 29 proc. badanych, a 42 proc. "raczej pozytywnie". Według portalu, oznacza to wzrost ocen pozytywnych w ciągu ostatniego tygodnia o 23 punkty procentowe.

Zdaniem 5 procent ankietowanych działania rządu należy ocenić "zdecydowanie negatywnie", a 13 proc. "raczej negatywnie". Według portalu, suma ocen negatywnych spadła w porównaniu z poprzednią falą badań o 6 punktów procentowych. 11 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie mam zdania", co oznacza spadek o 17 punktów.

Portal zaznaczył, że pozytywnie o działaniach rządu wypowiada się nie tylko 86 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ale także 62 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, podczas gdy w poprzednim badaniu, działania rządu dobrze oceniało 37 proc. wyborców KO.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 13 do 17 marca 2020 roku. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1065. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ tgo/

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  19.03.2020 11:00
  Ja jestem w grupie "raczej negatywnie". Wynika to z czytania apeli szpitali o pomoc.
  doceń 4
 • podajnik
  19.03.2020 11:25
  Kilka lat temu na świńską grypę zmarło prawie 200 osób i minister Kopacz nie podjęła radykalnych działań więc oczywiste jest że Polacy oceniają działania Morawieckiego jako skuteczne.
  Dodatkowo gospodarka jest w dobrym stanie przygotowana na najgorsze.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama