107,6 FM

Świętochłowice. Odkażanie miasta w obawie przed koronawirusem

Trawa odkażanie Świętochłowic. Dezynfekcja ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Miasto, podobnie jak Chorzów, chce też zwolnić lub zmniejszyć czynsz najmu dla lokalnych przedsiębiorców.

Odwołane zajęcia w szkołach oraz imprezy miejskie i kulturalne, zamknięte urzędy i instytucje miejskie, wstrzymana możliwość odwiedzin w szpitalu - tak wygląda walka z koronawirusem w naszych miastach. Do tego zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej czy zamknięte place zabaw. Świętochłowice wprowadzaja też dodatkowe odkażanie miasta. Mówi Sławomir Pośpiech wiceprezydent Świętochłowic:

Miasto podobnie jak Zabrze czy Chorzów wprowadza też dla lokalnych przedsiębiorców zwolnienie i zmniejszenie czynszu najmu.

Chorzów wesprze przedsiębiorców

Chorzów wkrótce wprowadzi zwolnienia z części opłat czynszowych za lokale wynajmowane od miasta, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. O szczegółach dla radia eM Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta:

 

W Urzędzie Miasta trwają pracę nad tą propozycją. Niebawem zostaną zaprezentowane szczegóły.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama