107,6 FM

Śląskie. 43 przypadki koronawirusa. W średnim stanie mężczyzna w Częstochowie

U 43 osób z województwa śląskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Takie są najnowsze dane służb wojewody śląskiego.

Na oddziale zakaźnym szpitala w Częstochowie leży mężczyzna w sile wieku. - Jest w średnim stanie - ma zapalenie płuc - informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Pacjent ten zgłosił się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, w związku z tym wstrzymano tam przyjęcia na oddział chorób płuc oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. obecnie 22 osoby, które miały kontakt z pacjentem - w tym 3 lekarzy - objętych zostało kwarantanną.

W ciężkim stanie w szpitalu zakaźnym w Raciborzu leży starszy mężczyzna. Prawdopodobnie zaraził się od osoby, która wróciła niedawno z Meksyku.

W raciborskim szpitalu zakaźnym przebywa też w dobrym stanie kobieta w sile wieku. Najprawdopodobniej zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.

W sumie w woj. śląskim w związku z koronawirusem - według wieczornych danych - hospitalizowane są 63 osoby, 1786 jest objętych kwarantanną domową, a 5874 - nadzorem sanitarnym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama