107,6 FM

Ksiądz przejdzie ulicami, bo się stęsknił za wiernymi

Proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu w krótkim filmiku wyjaśnia, dlaczego postanowił wyjść na ulice dawnego górniczego miasta.

W opublikowanych na jednym z portali społecznościowych nagraniu ks. Witold Baczyński zwierza się z tęsknoty za wspólnotą.

- To moje nagranie jest wyrazem pasterskiej troski, ale też tęsknoty. Chciałbym wam podziękować i pogratulować obywatelskiej postawy. Tego, że zostaliście w swoich domach. Że troszczycie się o swoje zdrowie i myślicie o innych. Po tygodniu mam taką refleksję, że choć mnóstwo mamy możliwości do spotkania online, to jednak brakuje mi tego osobistego spotkania z wami. Bardzo mi was brakuje - wyjaśnia proboszcz wałbrzyskiej parafii.

Dalej mówi o swoim pomyśle wyjścia na ulice miasta.

- Nie dam rady wam wszystkim przynieść Komunii św., ale chcę zrobić coś innego. Chciałbym od najbliższej niedzieli aż do zakończenia epidemii chodzić ulicami, podejść pod konkretne bramy, balkony i wam błogosławić. Nie wiem, jak to wyjdzie, bo parafia jest obszerna, ale chcę się z wami spotkać. Będę po drodze niósł ze sobą Najświętszy Sakrament i nagłośnienie, przez które będzie słychać modlitwę. Jeśli ją usłyszycie, podejdźcie do okien, by to błogosławieństwo przyjąć - prosi kapłan.

W niedzielę 22 marca odwiedzi ulice: Dunikowskiego, Miłosza i Norwida, a potem poda plan na kolejne dni, bo obiecuje, że w podobny sposób przejdzie w następne piątki i niedziele Wielkiego Postu. W rozmowie z redakcją „Gościa Niedzielnego” dodaje, że jeśli będzie taka potrzeba, to w Wielką Sobotę przejdzie z wodą święconą, by pokropić wystawione w oknach koszyczki ze święconką.

Całość nagrania możecie wysłuchać poniżej.

Apel ks. Witolda Baczyńskiego.
Gość Świdnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tomaszszcz
  20.03.2020 16:09
  Takich wlasnie ksiezy nam potrzeba ! Tak księży proboszczow jak i ksiezy wikariuszy! Was powołał Jezus do swej słuzby! Wezwał Was po imieniu abyscie Go niesli i Glosili Jego Ewangelie! Dziekuje za to ze są tacy odwazni ksieza, ktorzy się nie boją!
  doceń 4
 • MarkoBar
  20.03.2020 22:35
  Mimo niebezpieczeństwa nie tracą nadziei. Pomimo choroby zakaźnej nie jestem w stanie uzyskać odpuszczenia grzechów nie zagrażając spowiednikowi który może się przydać dla wielu chrześcijan a ta sytuacja powinna zjednoczyć cały kościół chrześcijański i scalić w jeden kościół jak w pierwszych wiekach bo to ewidentnie jest uderzenie na wartości chrześcijańskie i rozbicie wiary w Chrystusa. Ale gdy Antychryst zbawca ludzkości będzie rządzić całym światem, ale w końcu przegra walkę i baranek boży zatriumfuje.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama