107,6 FM

Bp Jan Kopiec: To nie jest łatwa droga, ale cała nasza ufność w Panu

To już czwarta niedziela Wielkiego Postu, druga, kiedy wierni łączą się na modlitwie z gliwicką katedrą poprzez transmisję telewizyjną.

Dzisiejszej Mszy św. w katedrze przewodniczył bp Jan Kopiec. Przypomniał, że chociaż ta niedziela przeżywana jest w wyjątkowych i trudnych warunkach, to „na moment odkrywa nam czekającą nas radość ze zwycięstwa Jezusa Chrystusa”. Rozważając ciągle mękę i śmierć Pana Jezusa wiemy, że wkrótce nastąpi zmartwychwstanie.

- Pragniemy to dziś z naszych serc i umysłów wydobyć. I już teraz dziękować Bogu za to, że nas prowadzi taką dojrzałą drogą. Nie jest ona łatwa, wszyscy tego doświadczamy, ale cała nasza ufność w dobrym Panu, dzięki któremu żyjemy i dzięki któremu mamy nadzieję na przezwyciężenie wszelkich słabości i trudności - powiedział biskup gliwicki.

Cała homilia biskupa Jana Kopca:

Homilia bp. Jana Kopca

Nawiązał do czytanego tego dnia w liturgii fragmentu Ewangelii wg św. Jana o uzdrowieniu niewidomego przy sadzawce Siloe. - Scena uzdrowienia daleka była od spektakularnej akcji, jakiej życzyliby sobie żądni sensacji zarozumiali obserwatorzy. Pokora i wdzięczność uzdrowionego zastanawia swoją dojrzałością - zauważył.

Dodał, że w obecnej sytuacji może „chętnie rozmawialibyśmy o wydarzeniach nadzwyczajnych, zaskakujących, niełatwych do wytłumaczenia”. - Przykład niewidomego powinien nas wprawić w zakłopotanie: jak często brakuje dojrzałości nam - obywatelom XXI wieku - zadufanym w przekonaniu, że potrzebujemy tylko czegoś wyjątkowego, nadzwyczajnego, bo przecież inaczej sami dalibyśmy sobie radę - stwierdził biskup gliwicki. - Dzielimy często postawę zadowolonych z siebie mieszkańców Efezu, którym św. Paweł musiał przytoczyć słowa modlitwy, stosowanej przez pierwsze pokolenie chrześcijan: „Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus”.

W Eucharystii modlono się o ustanie epidemii, za wszystkich chorych w niebezpieczeństwie śmierci i zmarłych. Powierzano Panu Bogu personel medyczny, rządzących i wszystkie służby zaangażowane w działania związane z nadzwyczajną sytuacją w kraju.

Bp Kopiec zachęcał do szczególnego trwania w tych dniach w obecności Boga, pamiętając o wszystkich znakach Jego miłości do nas.

Jeszcze dzisiaj o 18.00 transmisja nabożeństwa Gorzkich Żali z gliwickiej katedry.

Informacja o wszystkich transmisjach z katedry TUTAJ.

Bp Jan Kopiec: To nie jest łatwa droga, ale cała nasza ufność w Panu   Puste ławki w katedrze, modlitwa bez udziału wiernych.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama