107,6 FM

Iglica katedry przebiła dach katedry w Zagrzebiu - skutki trzęsienia ziemi w Chorwacji

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 nawiedziło w niedzielę rano północ Chorwacji. Epicentrum znajdowało się 7 km na północ od stolicy kraju, Zagrzebia. Ucierpiał szpital i stołeczna katedra, której iglica runęła na ziemię, przebiwszy dach świątyni - donosi EWTN Polska, powołując się na Laudato TV.

- Na niektórych ulicach zalega gruz i rozbite szkło - informowała agencja. Doszło do krótkiej przerwy w dostawach energii elektrycznej. W niektórych częściach miasta doszło do lokalnych pożarów. Ludzie w panice opuszczali swe domy i wybiegali na ulicę - relacjonował korespondent AP. Zarejestrowano co najmniej jeden wstrząs wtórny, ale było on znacznie słabszy niż jego poprzednik - podała Polska Agencja Prasowa. Podała ona także informację o śmierci 15-letniego chłopca. Potem jednak ją zdementowała. Chłopiec wydobyty spod gruzów jest jednak w ciężkim stanie.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama