107,6 FM

Śląskie. Politechnika Śląska wprowadza nauczenie zdalne. Konto e-learningowe warunkiem zaliczenia

Uczelnie naszego regionu przestawiają się na nauczanie zdalne. Na Politechnice Śląskiej zajęcia są prowadzone tylko za pośrednictwem Platformy Zdalnej Edukacji. Posiadanie konta e-learningowego na platformie i korzystanie z niego stało się warunkiem koniecznym do uzyskania zaliczenia zajęć.

Co najmniej do 10 kwietnia polskie uczelnie zawiesiły nauczanie. Szkoły wyższe z naszego regionu deklarują, że utrzymują kontakt ze studentami poprzez platformy szkoleniowe.

O działaniach Politechniki Śląskiej powiedziała Radiu eM Jadwiga Witek, rzecznik uczelni:

W Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej, jeden z tamtejszych studentów zdał ostatnio egzamin magisterski - poprzez wideoczat. Promotor, recenzent i student przebywali w swoich domach. Wyjaśnia Paulina Polko, rzecznik uczelni:

Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej - pytani przez Radio eM - wskazują, że są gotowi również przeprowadzać egzaminy magisterskie w sposób zdalny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama