107,6 FM

Czy koronawirus wpływa na poparcie partii politycznych?

Poparcie dla PiS jest na poziomie 41,89 proc., dla KO - 23,81 proc., dla Lewicy - 15,37 proc., dla PSL - 10,23 proc., a dla Konfederacji - 8,18 proc. - wynika z najnowszego sondażu wyborczego na zlecenie "Super Expressu".

Analizując wyniki sondażu opublikowanego we wtorkowym wydaniu, gazeta zauważyła, że "PiS cieszy się niemal takim samym poparciem, jak w lutym".

"Traci natomiast Koalicja Obywatelska. W poprzednim sondażu +SE+ miała notowania sięgające 25 proc." - czytamy w gazecie.

Jak dodano, według ekspertów, sytuacja jest dynamiczna i może się zmienić. "Nie wiemy, jak ludzie zareagują na nadchodzące ciężkie tygodnie. Na dziś jesteśmy trzy tygodnie za Włochami i nawet jeśli uda się nam o 2/3 ograniczyć sytuację względem tego kraju, to może znaczyć tyle, że o 2/3 będzie krótszy konwój z trumnami. Nie podejmuję się przewidzieć, czy to będzie powszechnie uznane za sukces" - powiedział gazecie politolog, prof. Jarosław Flis.

Badania na zlecenie "SE" zrealizował Instytut Badań Pollster 17-18 marca na próbie 1077 dorosłych Polaków.

« 1 »
 • seitz
  24.03.2020 10:30
  Gdy za chwilę znacznie wzrośnie ilość zmarłych to ludzie uznają, że PiS zbyt słabo ich chroni i poparcie spadnie. Już dziś potrzebne są bardziej radykalne działania by zakazami ograniczyć przemieszczanie się wirusa. Z wyjątkiem transportu towarów.
  doceń 0
 • BabaJaga1
  24.03.2020 10:34
  ze tez komus w takiej chwili chce sie robic badania nad poparciem politycznym.Za dwa trzy miesiace dopiero prawda bedzie sie ukazywac
  doceń 2
 • Anonim (konto usunięte)
  24.03.2020 10:38
  Sondaż poparcia to trzeba zrobić tak w czerwcu. Jak wielu, szczególnie tych z grup ryzyka pójdzie głosować 10 maja.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama