107,6 FM

Dominikanie w Rzeszowie z koronawirusem

Po przeprowadzonych testach u ojców dominikanów w Rzeszowie, okazało się, że pięciu zakonników ma wynik pozytywny.

Zakonnicy w ostatnich dniach byli objęci kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie po tym, jak okazało się, że jeden z nich miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Po przeprowadzonych testach okazało się, że pięciu zakonników jest także zakażonych wirusem z Wuhan.

"Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze - napisali rzeszowscy dominikanie w wydanym oświadczeniu. - Jeżeli ktokolwiek z Was miał z nami kontakt w ostatnim czasie (po 9.03) - prosimy o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy - prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną. Zostańcie w domach. Prosimy Was o modlitwę i zapewniamy Was o niej".

Do objawów zarażenia koronawirusem należą m.in.: gorączka (38 st.), kaszel, katar, ból gardła, ból mięśni, ogólne zmęczenie. U niektórych pacjentów można zaobserwować także przekrwienie błony śluzowej nosa, biegunkę czy utratę węchu i smaku. Objawami choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19) mogą być również duszności i kłopoty z oddychaniem.

Koronawirus, który został wykryty w Wuhan, otrzymał nazwę SARS-CoV-2. Natomiast choroba, którą wywołuje, została nazwana COVID-19. Według najnowszych danych, od początku pandemii koronawirusa na świecie zakażonych zostało prawie 421 tys. ludzi, a ponad 18,8 tys. zmarło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama