107,6 FM

MZ: Bilans potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrósł do 1085; zmarła 15. osoba

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 34 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce; łączny bilans to 1085. Resort podał, że w Koszalinie zmarła piętnasta zakażona osoba, to 67-letni mężczyzna.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: dziewięciu osób z woj. lubelskiego, sześciu z woj. śląskiego, czterech z woj. kujawsko-pomorskiego, trzech z woj. pomorskiego, trzech z woj. wielkopolskiego, trzech z woj. małopolskiego, trzech z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po jednej osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Ministerstwo przekazało, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

Resort podał też, że w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19, dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 1085 osób, 15 z nich zmarło.

« 1 »
 • TomaszLL
  26.03.2020 09:53
  W Polsce średnio dziennie z rożnych powodów umiera ponad 1000 osób. Notabene każdy z nas umrze.
  Epatowanie tymi statystykami staje się samo w sobie niebezpieczne.
  Bo z czasem będzie pokazywało, że narodowa kwarantanna i wywołany nią kryzys gospodarczy nie miały sensu. Pomijając fakt że tak naprawdę nie wiemy ile jest chorych (brak testów).
 • podajnik
  26.03.2020 10:42
  Widzisz taksówkę, na której jest napisane "CENA 1 grosz za pierwszy kilometr. Każdy kolejny kilometr kosztuje dwa razy wiecej niż poprzedni."
  Myślisz, że tanio więc wsiadasz.
  Po 26 kilometrach wysiadasz, a taksówkarz mówi:
  Do zapłaty 1 milion 342 tysiące 177 złotych i 28 groszy.
  I nie ma odwrotu, taksówkarz ma rację.
  Tak działa funkcja wykładnicza, ta sama która odpowiada za propagację wirusa.

  Wczorajszy współczynnik propagacji wirusa to 1,17 czyli dodatkowe 17% osób zaraziło się.
  Taksówkarz miał współczynnik propagacji kilometrów 2,0
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama