107,6 FM

Śląskie. Potrzebna krew, szpitale odwołują planowe zabiegi. Gdzie można oddać krew?

Krew pilnie potrzebna. W całej w Polsce w czasie epidemii koronawirusa kurczą się jej zapasy. Liczba dawców spadła, a szpitale od poniedziałku mają wstrzymać przyjęcia pacjentów na planowe zabiegi. W miastach woj. śląskie wciąż można oddawać krew w bezpiecznych warunkach.

Zbiórka krwi odbywa się z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa. Stanisław Dyląg dyrektor Regionalnej Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach tłumaczy, że przed oddaniem krwi mierzona jest temperatura. Potencjalny dawca wypełnia też ankietę:

Ruda Śląska apeluje, by oddawać krew

W całym kraju - przez epidemię koronawirusa - spada liczba dawców - w niektórych centrach krwiodawstwa nawet czterokrotnie. W szpitalach odwoływane są operacje.

- Dlatego zachęcamy mieszkańców, aby oddawali krew - mówi Tomasz Kulpok z Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej:

W piątek krew będzie można oddać m.in. w Tychach, Lędzinach, Jaworznie czy Knurowie. Tutaj szczegółowy rozkład.

 


 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama