107,6 FM

Niemiecki minister zdrowia o koronawirusie: "To wciąż cisza przed burzą"

"Nikt nie może dokładnie powiedzieć, co wydarzy się w następnych tygodniach" - oświadczył w czwartek minister zdrowia Niemiec Jens Spahn, wypowiadając się na temat koronawirusa. Dodał, że po Wielkanocy rząd i kraje związkowe będą decydować o "stopniowym powrocie do normalnego życia publicznego".

Sfera polityczna znajduje się w "trybie kryzysowym" - powiedział podczas konferencji prasowej Spahn. "To wciąż cisza przed burzą" - ocenił i zapowiedział, że decyzja na temat poluzowania obecnych zakazów dotyczących m.in. wychodzenia z domów zostanie przez rząd podjęta najwcześniej po Świętach Wielkanocnych.

Minister dodał, że w normalizacji życia publicznego pomogłoby użycie danych z telefonów komórkowych, żeby "odizolować w domach wszystkie osoby mające kontakt z zakażonymi".

"Społeczeństwo potrzebuje debaty na ten temat" - podkreślił.

Niemieckie szpitale dysponują 10 tys. łóżek na oddziałach intensywnej terapii - poinformował również biorący udział w konferencji prasowej Uwe Janssens, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Medycyny Intensywnej i Ratunkowej. "Na tę chwilę jesteśmy przygotowani" - stwierdził.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama