107,6 FM

Gliwice. Na Politechnice Śląskiej produkują przyłbice dla szpitali. Za pomocą drukarek 3D

Politechnika Śląska zaangażowała się w produkcję elementów ochronnych dla śląskich szpitali. Pracownicy Wydziału Inżynierii Biomedycznej - za pomocą drukarek 3D - wyprodukowali pierwsze przyłbice, które przekazali placówkom medycznych w Gliwicach i Zabrzu.

Naukowcy z Politechniki Śląskiej rozpoczęli produkcję przyłbic. To elementy ochronne wykorzystywane przez personel medyczny. Uczelnia wykorzystuje drukarki 3D do ich produkcji. Mówią badacze z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej:

Pomysł tłumaczy też Marek Gzik, Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej:

Jest też apel o współpracę do tych wszystkich, którzy mogą włączyć się w drukowanie przyłbic. Wydruk przyłbic jest czasochłonny, dlatego uczelnia szuka partnerów do produkcji - posiadających 'moce przerobowe'.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama