107,6 FM

Jest w Lombardii miasteczko, które wirus omija...

Lombardia to region we Włoszech najdramatyczniej dotknięty atakiem koronawirusa. Jest tu jednak niewielkie miasteczko, gdzie nie ma ani jednego zakażonego.

Taką wiadomość podała włoska stacja telewizyjna Sky TG24. Chodzi o miasteczko Ferrera Erbognone w prowincji Pavia, zamieszkane przez niewiele ponad tysiąc mieszkańców. Teraz to miejsce stało się przedmiotem badań Instytutu Neurologicznego Mondino w Pavii.

Stacja Sky TG24 podaje, że w Lombardii jest kilka małych miejscowości, do których koronawirus nie dotarł, ale to właśnie Ferrerę Erbognone postanowiono wybrać na obiekt szerszych badań.

Chodzi o przebadanie krwi mieszkańców, by wykryć obecność antyciał. Burmistrz Ferrery Erbognone jest lekarzem. Wydał już odezwę do mieszkańców, by rejestrowali się do 2 kwietnia na badania hematologiczne w laboratorium w Sannazzaro.

Livio Tronconi, dyrektor generalny instytutu Mondino, wytłumaczył dziennikarzom, że wybrano Ferrerę Erbognone do badań, bo do tej pory nie stwierdzono tu ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, więc badanie populacyjne może dostarczyć wyników o dużym znaczeniu. Potem ich rezultaty zostaną przekazane do wirusologów z Polikliniki św. Mateusza i komitetu naukowego regionu Lombardia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama