107,6 FM

Niestety w tym roku w majowy weekend nie pójdziemy do Łagiewnik

"W związku z sytuacją i wprowadzonym stanem epidemii 8. Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik w 2020 roku zostaje odwołana" - ta krótka wiadomość ks. Tomasza Sroki, głównego przewodnika pielgrzymki, potwierdziła tylko smutne przypuszczenia pielgrzymów, którzy się wybierali w drogę.

Do Niedzieli Palmowej 5 kwietnia miały trwać zapisy na tegoroczne bielsko-żywieckie wędrowanie z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie do łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia - od 30 kwietnia do 3 maja. Ksiądz Tomasz Sroka potwierdził, że sytuacja epidemii zmusiła organizatorów do podjęcia jedynej rozsądnej decyzji - odwołania tegorocznego pielgrzymowania.

Jak mówi Irena Papla, inicjatorka diecezjalnego wędrowania i szefowa pielgrzymkowego biura, w zaistniałej sytuacji tym bardziej aktualne stało się tegoroczne hasło pielgrzymki -  słowa św. Jana Pawła II: "Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest twoje".

Krzyż był pielgrzymią pamiątką w 2018 roku.   Krzyż był pielgrzymią pamiątką w 2018 roku.
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Jezus Miłosierny jest z nami tu i teraz - to jest pewne. Choćby nie wiem, co się działo. Wczoraj do nas nie należy, jutro - niepewne. Tylko dziś jest nasze... Z takich, a nie innych powodów, na swój sposób, nasz świat się teraz zatrzymał - mamy więcej czasu na przemyślenia, na realne bycie z Jezusem - mówi Irena Papla. - Tematem obecnego roku duszpasterskiego jest Eucharystia. Tymczasem - brakuje nam Mszy św. sprawowanej w naszych kościołach. Ale tym mocniej przypominam sobie, jak w ubiegłym roku Jezus Eucharystyczny w naszej niezwykłej monstrancji szedł z nami z Hałcnowa do Łagiewnik każdego dnia, od rana do wieczora. Dziś jesteśmy świadkami, jak księża wychodzą na ulice wielu miejscowości na całym świecie, by błogosławić Najświętszym Sakramentem, bo brakuje nam wszystkim żywej obecności Jezusa Eucharystycznego...

"Ona - Eucharystia - da ci moc" - to było hasło ubiegłorocznego pielgrzymowania.   "Ona - Eucharystia - da ci moc" - to było hasło ubiegłorocznego pielgrzymowania.
Urszula Rogólska /Foto Gość

W kwestii organizacyjnej - osoby, które już zapisały się na pielgrzymkę w punktach przyparafialnych, tam otrzymają zwrot kwoty wpisowego. Osoby te tam też mogą oddać otrzymane pakiety pielgrzyma. Pątnicy, którzy zapisywali się za pośrednictwem strony internetowej, pieniądze otrzymają na konto.

Skoro nie dane nam będzie w tym roku iść razem do sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach, tym serdeczniej zapraszamy do wspomnień z ubiegłego roku - linki do wszystkich naszych pielgrzymkowych relacji i galerie zdjęć z pielgrzymki 2019 znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama