107,6 FM

Chrześcijańska organizacja postawiła szpital polowy w Central Parku

Czternaście namiotów stanęło w samym sercu Nowego Jorku. Miastu w walce z pandemią pomaga organizacja Samaritan’s Purse, założona przez Franklina Grahama.

Nowy Jork jest jednym z epicentrów zachorowań na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek liczba stwierdzonych przypadków przekroczyła tam 30 tysięcy. 776 osób zmarło. Z godziny na godzinę te liczby rosną, w szpitalach zaczyna brakować miejsca dla pacjentów.

W pomoc miastu włączyła się organizacja Samaritan’s Purse, założona przez Franklina Grahama (syna słynnego protestanckiego kaznodziei Billy'ego Grahama), której założeniem jest praca z Kościołami w kryzysowych sytuacjach. Jak jej przedstawiciele napisali na Twitterze: "W reakcji na przeciążenie ośrodków medycznych we Włoszech i Nowym Jorku nasza drużyna interwencyjna postawiła dwa szpitale polowe".

W nowojorskiej drużynie znalazły się 72 osoby – lekarze, pielęgniarze i inni przedstawiciele personelu medycznego. Pacjenci będą przybywać do nich ze szpitali należących do współpracującej z organizacją sieci Mount Sinai Health System, obsługującej obszar metropolitalny Nowego Jorku. Priorytetem jest teraz transport chorych z placówek w Brooklynie i Queens.

W poniedziałek wolontariusze z okolicznych kościołów pomagali ustawiać w Central Parku złożony z 14 namiotów kompleks szpitalny. Pomieści on 68 łóżek wyposażonych w respiratory. "Tym właśnie zajmuje się Samaritan’s Purse – reagujemy w chwilach kryzysu, żeby nieść ludziom pomoc w imię Jezusa. Prosimy o modlitwę za nasze ekipy i za wszystkich na całym świecie dotkniętych epidemią" – zaapelował Franklin Graham.

Samaritan’s Purse Rushes Field Hospital to New York City
Samaritans Purse

We wtorek wieczorem Franklin Graham ponowił swój apel o modlitwę, informując jednocześnie, że namioty szpitalne są już prawie gotowe. "Podczas gdy personel medyczny Samaritan's Purse kończy rozstawiać szpital polowy w Central Parku, szykując się na przyjęcie jeszcze dzisiaj pacjentów z COVID-19, pomódlcie się, proszę, za [naszą ekipę] i ludzi, których będzie leczyć" – napisał na Twitterze.

Organizacja postawiła podobny szpital, także na 68 łóżek, w Cremonie w Lombardii – działa od 20 marca. W namiotach rozstawionych na przyszpitalnym parkingu przyjmowani są pacjenci, których nie jest w stanie pomieścić lecznica. We Włoszech przebywa teraz ponad 65 członków sztabu kryzysowego Samaritan's Purse.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama