107,6 FM

W warunkach pandemii wzrasta zaufanie do Trumpa, ale nie może on być zadowolony

Badania opinii publicznej wskazują na wzrost zaufania Amerykanów do prezydenta Donalda Trumpa. Przyczyniają się do tego jego codziennie konferencje prasowe w Białym Domu poświęcone pandemii koronawirusa.

Z przeprowadzonego wspólnie przez "Washington Post" oraz telewizję NBC News badania zaufania społecznego wynika, że Trump cieszy się rekordowym poparciem 48 proc. obywateli. Na wynik ten składają się odpowiedzi "bardzo popieram" oraz "popieram w jakimś stopniu".

Portal CNN pisze, że największy skok poparcia prezydent odnotował u osób młodych, z niższym wykształceniem oraz wśród Afroamerykanów i Latynosów.

W USA w czasach kryzysu tradycyjnie rośnie poparcie dla prezydenta - przypominają amerykańskie media.

W ogólnokrajowych sondażach Trump traci jednak do prawdopodobnego nominata Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich - byłego wiceprezydenta Joe Bidena. Przewaga tego 77-latka nad urzędującym prezydentem wynosi 10 punktów procentowych - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu Harvard CAPS-Harris Poll.

Badanie to wykazuje, że 50 proc. Amerykanów pochwala politykę Trumpa dotyczącą koronawirusa. Aż 72 proc. przyznaje, że ogląda codziennie konferencje w Białym Domu. Blisko połowa z nich twierdzi, że dzięki nim postrzega prezydenta w lepszym świetle niż dotychczas.

Demokraci oraz część mediów uważają, że działania Trumpa dotyczące koronawirusa były spóźnione, a codziennie konferencje prasowe służą mu do promowania swojej politycznej agendy. Niektóre media - przy krytyce za to ze strony Białego Domu - zadecydowały o ich bojkotowaniu.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama