107,6 FM

Cieszyn. Funkcjonariusze Służby Więziennej pomagają osobom chorym i starszym. Trwa akcja "Pojazd alarmowy"

Robią zakupy, dowożą do lekarza, odbierają leki, wyrzucają śmieci. W Cieszynie trwa akcja "Pojazd alarmowy". To wspólna inicjatywa Hufca Ziemi Cieszyńskiej i Ośrodka Edukacji Obronnej "Garnizon".

W połowie marca w Cieszynie ruszyła akcja Hufca Ziemi Cieszyńskiej  i Ośrodka Edukacji Obronnej "Garnizon" w Cieszynie pn. „Pojazd alarmowy”. Jej pomysłodawcami są funkcjonariusze Służby Więziennej z cieszyńskiego zakładu karnego – wychowawca por. Tomasz Głasek (a zarazem Komendant Hufca) oraz mł. chor. w stanie spoczynku Krzysztof Neścior (szef OEO „Garnizon”).

Na czym polega akcja "Pojazd alarmowy"?  Tłumaczy Tomasz Głasek, komendant hufca:

Potrzebę pomocy mogą zgłaszać osoby starsze, chore, niepełnosprawne lub objęte kwarantanną domową. Wystarczy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama