107,6 FM

Anna Janik: Pielęgniarki oczekują częstszych testów i prawdomównych pacjentów

- Pielęgniarki oczekują częstszych testów i prawdomównych pacjentów - mówi Anna Janik, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. Wyjaśnia, że oczekiwanie 10 dni na test to dla pielęgniarek za długo, a tak się zdarza.

Anna Janik zaapelowała wprost, aby pacjenci nie kłamali w sprawie swoich ewentualnych kontaktów z osobami, które mogły być zarażone koronawirusem.

Pod adresem dyrektorów szpitali skierowała z kolei oczekiwanie zapewnienia pielęgniarkom środków ochrony przed wirusem. Za niedopuszczalne uznała polecenie liczenia przez personel np. posiadanych przez szpital rękawiczek ochronnych. Podkreśliła, że sprzętu po prostu nie może brakować.

Przewodnicząca ORPiP przypomniała, że pielęgniarek brakuje od dawna i teraz to wyraźnie widać. Dodała, że wprowadzenie zasady pracy pielęgniarki w jednej tylko placówce jest niewykonalne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama