107,6 FM

W Wielki Czwartek decyzje dotyczące obostrzeń zw. z koronawirusem oraz zbliżających się egzaminów

Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych w związku z epidemią koronawirusa, w tym również decyzje dotyczące zbliżających się egzaminów uczniów, zostaną ogłoszone w czwartek - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

"Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych oraz tego, co będzie po świętach, w tym również decyzje dotyczące egzaminów (ósmoklasistów i maturalnych) zostaną ogłoszone w ten czwartek" - oświadczył rzecznik rządu w Polskim Radiu 24.

"W czwartek wszystkie te decyzje zarówno w zakresie kwestii działalności szkół oraz egzaminów i restrykcji dotyczących spraw dostępu do poszczególnych miejsc, takich jak sklepy - będą ogłoszone w czwartek" - dodał.

Müller dopytywany, czy należy się spodziewać dalszych obostrzeń, podkreślił, że nie należy tego tak interpretować. "Tu chodzi o to, żeby rozstrzygnąć, czy aktualne obostrzenia będą kontynuowane i w jakiej formie" - zaznaczył.

Rzecznik rządu wskazał, że ta kwestia jest przedmiotem analiz podczas spotkań Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. "To jest kwestia raczej przedłużenia aktualnych restrykcji niż narzucania kolejnych" - podkreślił.

Przypomniał, że większość dotychczasowych restrykcji obowiązuje do okresu Świąt Wielkanocnych, dlatego - jak dodał - trzeba podjąć decyzję, na jaki okres mają być przedłużone i w jakim zakresie.

Müller był pytany, czy zbliżające się egzaminy maturalne i ósmoklasistów się odbędą, ewentualnie czy ich termin ulegnie zmianie. "To zostanie ogłoszone w czwartek. Natomiast mogę zapewnić, że jeśli zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące przesuwania egzaminów, to zapewnimy odpowiedni termin do przygotowania się do kolejnego ewentualnie wyznaczonego terminu" - zadeklarował rzecznik rządu.

« 1 »
TAGI:
 • Anonim (konto usunięte)
  07.04.2020 19:37
  Co do tych ograniczeń to ja już prawie na pamięć znam każdą nierówność w okolicznych chodnikach. Bo chodzić trzeba (nakaz medyczny), a nie pójdę na tradycyjny nadmosrki spacer czy też spacer po lesie. Bo zawsze jakiś nadgorliwy funkcjonariusz nie zrozumie, że aby żyć muszę chodzić godzinę dziennie. No i nie wsiadam na rowek, bo musiałbym tak ze 20-30 km dziennie jeździć, a to na pewno skończyłoby się mandatem.
  Ale cóż - moje dalsze niewątpliwe leczenie związane z ograniczeniami ruchu będzie kosztowało sporo nasze państwo. Ale skoro nie ma wyjścia....
 • morfeo
  07.04.2020 21:08
  "jeśli zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące przesuwania egzaminów, to zapewnimy odpowiedni termin do przygotowania się do kolejnego ewentualnie wyznaczonego terminu". Okej, a jeśli zostanie podjęta decyzja o nieprzesuwaniu egzaminu, to czy też zostanie zapewniony odpowiedni czas na przygotowanie się?:) Bo na razie maturzystom zostanie... 15 dni roboczych.
 • Anonim (konto usunięte)
  08.04.2020 00:45
  A ja mam rower stacjonarny, otwieram szeroko drzwi balkonu w bloku i pedałuję... Ale z krytycznymi uwagami co do zakazu samotnych spacerów zgadzam się z całej pełni i kompletnie ich nie rozumiem. Mama z dzieckiem też zresztą wyjść musi. Opony wymieniłam, bo nie będę na zimowych dojeżdżać do pracy w takie ciepłe dni. Co więcej? Rozumiem, że rygory być muszą, ale wylewamy dziecko z kąpielą.
 • podajnik
  08.04.2020 11:11
  Rok temu też był cyrk z maturami, ale wtedy nauczyciele strajkowali.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama