107,6 FM

MZ: 205 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 23 osoby zmarły

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po południu u 205 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem i kolejnych 23 osobach zmarłych. Łącznie odnotowano 5205 przypadków zakażenia i 159 zgonów.

Resort podał, że nowe potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 z woj. łódzkiego, 18 z woj. małopolskiego, 18 z woj. podlaskiego, 16 z woj. wielkopolskiego, 15 z woj. śląskiego, 12 z woj. podkarpackiego, pięciu osób z woj. zachodniopomorskiego, czterech z woj. lubuskiego, czterech z woj. świętokrzyskiego, trzech z woj. opolskiego i jednej z osoby z woj. pomorskiego.

Ministerstwo przekazało, że po weryfikacji miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostały wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

MZ poinformowało też o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, cztery osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, trzy z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego.

Większość – jak wskazano - to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 5205 osób, z których 159 zmarło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • annaewa2
  08.04.2020 23:03
  Władze Warszawy mówią o 32 przypadkach śmierci z powodu koronawirusa w województwie w dniu dzisiejszym. Rząd do wiadomości podał tylko 8 z nich. To nie pierwszy przypadek fałszowania statystyk przez rząd.
  doceń 3
 • KRM
  09.04.2020 00:49
  Ten komentarz annaewa2 to modelowy przykład rozpowszechniania FAKE NEWS'ów:
  32 zgony, o których mówił prezydent Trzaskowski nie dotyczą województwa mazowieckiego lecz tylko Warszawy
  dane nie dotyczą środy 8 kwietnia lecz wtorku 7 kwietnia
  Trzaskowski posiada dane o 32 zgonach zgłoszonych w UM Warszawa (bo osoby te zmarły w szpitalach Warszawie)
  rząd rejestruje i raportuje zgony według kryterium geograficznego zgodnego z miejscem zamieszkania osoby zmarłej - bo tak stanowi prawo o chorobach zakaźnych
  rozbieżność danych wynika m.in. z faktu, że w Warszawie mieszka całe mnóstwo ludzi, którzy nie są tam zameldowani a ponadto do kilku warszawskich szpitali zakaźnych przywożeni są chorzy, z różnych stron Mazowsza


Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama