107,6 FM

Region. 10 mln zł dla śląskich szpitali od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

10 mln zł - taki będzie zastrzyk finansowy dla śląskich szpitali od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na walkę z epidemią koronawirusa wsparcie otrzyma 13 szpitali miejskich i 5 szpitali powiatowych.

Decyzja zapadła dzisiaj (8 kwietnia) podczas sesji GZM, która odbyła się zdalnie - mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

Szpitale zakaźne w Tychach oraz Bytomiu otrzymają największe dofinansowanie w przeliczeniu na jedno miejsce - wyniosło ono po 5 tys. zł. Łącznie tyska placówka, która ma 445 łóżek, otrzyma ponad 2 mln 200 tys. zł, natomiast bytomski oddział z 60-ma miejscami – 300 tys. zł.

Na co szpitale będą mogły przeznaczyć otrzymane z metropolii dofinansowanie? - wylicza Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 Dobra informacja jest taka, że oprócz tych 10 mln zł z metropolii szpitale z naszego regionu otrzymają również 110 mln zł dofinansowania z funduszy Unii Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego.

 

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama