107,6 FM

Zmierzamy do Wielkanocy: #7 Komunia

Siódme spotkanie. Dziękować za pasterzy, którzy nie uciekają, ale podejmują odpowiedzialne decyzje.

W Wielki Czwartek, ustanawiając Eucharystię, Jezus umywa uczniom nogi. Tłumaczy Piotrowi: "Jeżeli tego nie zrobię, nie będziesz miał udziału ze Mną, komunii ze Mną".

- W tym roku nie będziemy wprost uczestniczyć w obrzędzie obmycia nóg, ale można powiedzieć, że nasz ksiądz biskup "nie umył rąk" jak Piłat, ale jako pasterz podjął decyzję umycia naszych rąk. Tysiąckrotnie to zrobił przez swoją decyzję ograniczonego uczestnictwa w liturgii - mówi ks. Artur Sepioło.

- To nie jest ucieczka, to podjęcie odpowiedzialności. I powinniśmy dziękować za pasterzy, którzy takie decyzje podejmują, którzy nie uciekają, ale pokazują drogę, jaką wierni mają podążać. My mamy iść za ich przesłaniem. Tak, jak teraz pozostaliśmy w domach, tak jak nas zwołają, przyjdźmy wszyscy na niedzielną liturgię. Biskup tobie i mnie każdego dnia wiele razy myje ręce, ponieważ jego decyzja uchroniła wielu z nas przed zarażeniem - powiedział.

Komunia – x Artur Sepioło – Odcinek 28(7) – 09.04.2020 – Nauczania domowe – Zmierzamy do Wielkanocy
ks. Artur Sepioło rekolekcje i kazania

 

Rozpoczynamy nowy cykl - Człowiek Zmartwychwstania - W czasie triduum będą to Liturgie domowe
ks. Artur Sepioło rekolekcje i kazania
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama